Szkolenia dofinansowane

Baza usług rozwojowych

Menu

Zbadaj swoje podatki (CIT, PIT, MDR) szkolenie z narzędziami podatkowymi

Termin

Cel szkolenia

Szkolenie w formie quizu. W trakcie zajęć prowadzący przedstawiać będzie całej grupie praktyczne przypadki z CIT, PIT lub schematów podatkowych w formie pytań. Pytania koncentrować się będą na obszarach generujących ryzyko podatkowe, dotyczyć też będą potencjalnych korzyści przewidzianych dla podatników CIT. Przy każdym przedstawianym przypadku (pytaniu) prowadzący wyjaśni, gdzie ukryte jest ryzyko, udzieli również wskazówek, co można zrobić by je zminimalizować. Odpowiedzi w quizie są nieobowiązkowe.
Każdy uczestnik może zaznaczać odpowiedzi swoje i prowadzącego w prywatnych notatkach, nie dzieli się nimi z nikim. Po przejściu całego quizu uczestnicy nabędą wiedzę na temat obszarów w CIT, PIT i MDR, które wiążą się ze szczególnym ryzykiem podatkowym lub dają szanse na korzystniejsze rozliczenia podatkowe.
W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymają również infografiki i inne autorskie rozwiązania, ułatwiające stosowanie wiedzy podatkowej w praktyce.

Program

1. Nowelizacje. Ilość zmian podatkowych w ostatnich latach jest znacząca. Zobacz, jakie ryzyka wiążą się z ich praktycznym stosowaniem (niejasne regulacje, nowe interpretacje i wyroki, wyjaśnienia MF).

2. Nowe linie. Obok przepisów zmieniają się także linie orzecznicze sądów administracyjnych i poglądy organów podatkowych, również w sprawach, wydawałoby się, ugruntowanych. Zobacz, jak te zmiany mogą wpływać na sytuację podatników CIT.

3. Pułapki w przepisach. Zdarza się, że podatnicy zapominają o istnieniu danego przepisu lub jego części, stosują pewne uproszczenia, przez co pomijają wprowadzane ustawą warunki, przesłanki itp. Zobacz, jakie to przypadki.

4. Dokumenty. Dokumentowanie świadczeń niematerialnych, strat, zdarzeń wyjątkowych zawsze znajduje się w obszarze zainteresowania organów podatkowych. Zobacz, co może powodować ryzyko w tym aspekcie.

5. Organizacja. Obieg dokumentów w firmie, współpraca między działami – to potencjalne pola ryzyka podatkowego. Zobacz, jak identyfikować i minimalizować takie ryzyko.

6. Spory. Podatki są pełne kontrowersji. Zobacz, gdzie toczą się największe spory między podatnikami, organami podatkowymi i sądami i jaki mogą mieć wpływ na ryzyko podatkowe w firmie.

7. Relacje wewnętrzne. Zbadaj ryzyka związane z relacjami spółki z zarządem, pracownikami i innymi osobami pracującymi dla firmy. Czy wszystkie koszty są kosztami podatkowymi? A jak z PIT?

8. Relacje zewnętrzne. Ocenimy świadczenia na rzecz kontrahentów, m.in. marketingowe, reklamowe, reprezentacyjne. Zbadaj koszty uzyskania przychodów, nieodpłatne świadczenia, skutki w PIT.

9. Relacje z zagranicą. W tym obszarze zbadamy, jakie ryzyka mogą wiązać się z poborem podatku u źródła i relacjami z zagranicznymi partnerami biznesowymi (m.in. w kontekście istnienia zagranicznego zakładu).

10. Pułapki i szanse w amortyzacji. Przepisy o amortyzacji zawierają pewne obszary mogące generować ryzyko podatkowe, ale także dają możliwości korzystniejszych rozliczeń. Zobacz, jakie to przypadki.

11. Nieodpłatność. Ustawa o CIT rygorystycznie traktuje świadczenia nieodpłatne, zarówno w przychodach jak i w kosztach uzyskania przychodów. Zobacz, jakie ryzyko może powodować ten obszar działalności.

12. Schematy podatkowe. Sprawdź, jakie przypadki podlegają pod nowe przepisy o raportowaniu schematów podatkowych (MDR).

Informacje organizacyjne:

Koszt uczestnictwa jednej osoby: 590 zł + 23% VAT

Godziny zajęć: 10:00 – 16:00

Miejsce zajęć: centrum w/w miast

Więcej informacji:

22 162 79 62

biuro@szkolenia-dofinansowane.net

formularz kontaktowy

www.akademiamddp.pl

Zrealizujemy dla Państwa każde szkolenie.
Jeżeli w naszej ofercie nie znaleźli Państwo szkoleń odpowiadających potrzebom rozwojowym prosimy o kontakt »